Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

“Przepis na książkę. Czytelnicy gotują” – nabór przepisów do publikacji Biblioteki na Pradze-Południe w ramach Tygodnia Bibliotek

Drodzy Czytelnicy!

Motto tegorocznego Tygodnia Bibliotek, przypadającego na 8-15 maja, brzmi “Zasmakuj w bibliotece”. W nawiązaniu do tego hasła Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy ma przyjemność ogłosić nabór przepisów do pierwszej stołecznej książki kucharskiej! Nasza wspólna publikacja będzie nosiła tytuł “Przepis na książkę. Czytelnicy gotują” i ukaże się w wersji elektronicznej. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców naszego miasta. Być może istnieją przepisy, które były przekazywane w Waszych rodzinach z pokolenia na pokolenie. A może są Waszym autorskim pomysłem i zawsze chcieliście się nimi podzielić? Albo wymyśliliście coś pysznego w ramach akcji #zostańwdomu? Jeśli tak, to do końca maja śmiało wysyłajcie nam swoje przepisy na:

– przetwory,
– przystawki,
– zupy,
– dania główne,
– desery.

Ta inicjatywa odnosi się również do hasła dorocznego festiwalu czytelniczego PRAGnienie CzytaniA 2019 – “Czytamy ze smakiem”. Jak wiecie, wydarzenie w tym roku (z mottem “Czytaj na zdrowie”) musiało zostać przełożone z powodu pandemii. W związku z tym postanowiliśmy zainicjować działanie, które połączy tematykę kulinariów i zdrowia oraz przede wszystkim… mieszkańców Warszawy! Zatem zachęcamy serdecznie do #zostaniawdomu, celebrowania wspólnych posiłków z rodziną i tworzenia razem z nami wyjątkowej publikacji.

Wasze przepisy (składniki oraz sposób wykonania) można wysyłać do 31 maja do godziny 23:59 za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://linkd.pl/2re2