Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

“Przepis na książkę. Czytelnicy gotują”. Publikacja Biblioteki na Pradze-Południe

18 września 2020 r. odbyła się premiera kolejnej internetowej publikacji Biblioteki Publicznej na Pradze-Południe – “Przepis na książkę. Czytelnicy gotują”. Jest to wydawnictwo niezwykłe, ponieważ powstało we współpracy z… mieszkańcami Warszawy!

Pomysł na wydanie tej książki pojawił się jeszcze w czasie zbiorowej kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa. Naszym celem było zainicjowanie działania, które połączyłoby przede wszystkim mieszkańców naszego miasta oraz tematykę kulinariów i zdrowia. Stanowi ono również nawiązanie do zeszłorocznej edycji festiwalu PRAGnienie czytaniA organizowanego przez Bibliotekę, której hasło przewodnie brzmiało “Czytamy ze smakiem”.
Nabór przepisów trwał przez dwa miesiące. W tym czasie, dzięki uprzejmości Czytelników, otrzymaliśmy niemałą ilość oryginalnych przepisów.

Jak najlepiej wykorzystać pomidory na koniec lata?
Jaka sałatka będzie hitem na Waszych stołach podczas imprez?
I jak powinno się robić sernik… bez sera?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej książce!

Publikacja, ze względu na pandemię, została wydana wyłącznie w wersji elektronicznej i jest dostępna:
– na stronie www.bppragapd.pl

Wydarzenie promocyjne na Facebooku:

Plakat promujący publikację "Przepis na książkę. Czytelnicy gotują"