Dotyczy:

Przygotowanie do otwarcia placówek bibliotecznych na Bemowie

W najbliższych dniach planujemy otwarcie czterech placówek bemowskiej Biblioteki. Placówki będą funkcjonować w godzinach 10:00-18:00. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Mając na względzie bezpieczeństwo naszych Czytelników oraz pracowników Biblioteki wszelkie zasady bezpieczeństwa zostaną zachowane według wytycznych Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. 

W każdej ze wskazanych placówek będzie można zamawiać materiały biblioteczne i w nich również odbierać. Usługa transportu przewozu materiałów pomiędzy placówkami zostaje podtrzymana, jednakże odbiór materiałów odbywa się we wskazanych placówkach. Również w każdej z nich można oddawać książki i filmy. Warto podkreślić fakt, że limit wypożyczeń jest zwiększony do 20 egzemplarzy. Wszystkie wypożyczane przez Czytelników zasoby będą poddawane obowiązkowej kwarantannie. 

Tak jak dotychczas materiały biblioteczne będzie można zamawiać drogą internetową. Ponadto wprowadzona zostaje usługa telefonicznego zamówienia. W każdej placówce na Państwa telefon będzie czekał bibliotekarz, który przygotuje paczkę z materiałami do odbioru we wskazanej otwartej placówce. 

Oferta usług, zajęć i aktywności on-line nadal pozostaje aktualna i stale jest rozwijana.