Dotyczy:

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
01-522 Warszawa
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Przystanek przemijanie na Żoliborzu

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, zaprasza do wzięcia udziału w projekcie “Przystanek Przemijanie”:

Przystanek to takie miejsce, gdzie przychodzimy, stajemy i czekamy…, ale na naszym Przystanku czekać nie będziemy!
Tutaj, zastanowimy się nad małymi i dużymi problemami.
Z perspektywy przeżytych lat, ogarniać będziemy obecną rzeczywistość, dzielić się pasjami i sposobami na przetrwanie, zadawać pytania i szukać odpowiedzi, rozmawiać o sprawach, na które mamy wpływ i o tych, które od nas nie zależą, jak koegzystować z tymi, których ani poglądów, ani zachowań nie podzielamy, zastanowimy się także, czym jest nasze przemijanie i jak z poczuciem godności je zaakceptować.

Każdego czwartku (od 26 września 2019 r.) o godzinie 15:00 w Czytelni “Pod Sowami”, damy sobie czas na spokojną refleksję, na rozmowy o jakie trudno w inne dni tygodnia. Spotkania poprowadzi artystka-malarka Lidia Boniecka, praktykująca filozofię stoicką.

Spotkanie organizowane przez mieszkankę Żoliborza.

Wstęp wolny. Zachęcamy do przyniesienia kawy/herbaty czy ciastek na wspólny stół.

Lidia Boniecka (ur. 1943) – studiowała na wydziale ubioru Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, w pracowni prof. Lecha Kunki. Uprawia malarstwo (głównie realizm magiczny), fotografię, tkaninę artystyczną. Prowadzi własną stronę internetową.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni “Pod Sowami”.