Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 43

ul. Świętojańska 5
e-mail: wyp43@biblioteka.waw.pl

“Radość czytania poezji” – wystawa w Śródmieściu

Od 10 lutego 2023 r. zapraszamy do Wypożyczalni nr 43 przy ul. Świętojańskiej 5 na wystawę pt. “Radość czytania poezji” poświęconą Wisławie Szymborskiej.
W pomieszczeniach biblioteki na I piętrze można obejrzeć i wypożyczyć tomiki poezji noblistki, a także pozycje książkowe poświęcone samej autorce
i jej twórczości. Ze spuścizny literackiej poetki bibliotekarze wybrali ok. stu najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych utworów, których wydruki można zabrać ze sobą. Prezentowane są także reprodukcje fotografii poetki, fragmenty odręcznie pisanych listów i kolaże tworzone przez autorkę od końca lat sześćdziesiątych XX wieku przez okres ok. czterdziestu lat.
Czytelnicy będą mogli zapoznać się także z krótką informacją na temat jej twórczości poetyckiej, prozatorskiej, translatorskiej i pozaliterackiej – plastycznej.
Udostępnione zdjęcia, listy i kolaże pochodzą ze zbiorów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
Więcej informacji w linku: 2023 – rok Wisławy Szymborskiej.