Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XX

tel.: 22 839-04-20
e-mail: bd20@bpzoliborz.pl

Rodzinne Warsztaty Artystyczne – Dzień Dinozaura

26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Te prehistoryczne olbrzymy fascynują dorosłych i dzieci. Nasi młodzi czytelnicy uwielbiają dinozaury, chętnie pożyczają z Biblioteki książki o tych pradawnych gadach marząc by zostać paleontologiem i odkryć nieznany dotąd ich gatunek. Młodych wielbicieli dinozaurów zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym pokażemy jak wykorzystując proste materiały, takie jak balon i kolorowy blok techniczny, stworzyć własnego jaszczura. Balonowy dinozaur jest prosty w wykonaniu, ale najmłodsze dzieci mogą potrzebować małej pomocy ze strony rodziców czy starszego rodzeństwa. By ułatwić pracę przygotowaliśmy gotowe szablony z elementami do wycięcia ze wzorami trzech gatunków dinozaurów. Zapraszamy do filmu pod linkiem.

Linki do szablonów:

szablon 1