Wypoży­czal­nia dla Dorosłych i Młodzieży nr 138

ul. Śmiała 24
tel.: 22 839-04-20
e-mail: bd20@bpzoliborz.pl

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Bib­lioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV

ul. W. Broniewskiego 9a
tel.: 22 633-90-80
e-mail: bd15@bpzoliborz.pl

“Rodzinne warsztaty artystyczne” w żoliborskiej bibliotece

Od grudnia 2018 roku do sierpnia 2019 roku w placówkach żoliborskiej Biblioteki realizowany jest program “Rodzinne warsztaty artystyczne”.
Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów, w skład których wchodzić będą zajęcia malarskie, plastyczne i techniczne.
Taki typ aktywności cieszy się obecnie coraz większą popularnością wraz ze wzrostem świadomości ich ogromnych korzyści w rozwoju zarówno dzieci jak i dorosłych.
Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych użytkowników udało się nam opracować bogatą ofertę spotkań. Poprzez bogactwo oferowanych form, nasze zajęcia plastyczne korzystnie wpływają na wiele aspektów osobowości, rozwijają twórczość, indywidualność, wzbogacają osobowość, pozwalają wyrażać własne myśli i uczucia mając ogromny wpływ na odczuwane emocje.

Głównym celem prowadzonych przez doświadczonych instruktorów bezpłatnych i otwartych warsztatów jest zaproponowanie możliwości twórczego spędzania czasu w placówkach bibliotecznych, które współcześnie nie pełnią już wyłącznie znanej funkcji wypożyczalni książek, ale stają się miejscem ważnych i ciekawych inicjatyw.
Nasz projekt adresowany jest głównie do rodzin wielopokoleniowych, dlatego jego ważną cechą jest dostosowanie oferty programowej spotkań do różnych typów zainteresowań, zdolności, czy kreatywności. W ten sposób biblioteka staje się miejscem spotkań rodzinnych.
Do tej pory uczestnicy warsztatów wykonywali m. in. ozdoby świąteczne, obrazki z mozajek, branzoletki, świece żelowe, czy też kompozycje kwiatowe.

Program realizowany jest dzięki dofinansowaniu z programu grantowego “Lokalni Herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości” mający za zadanie koncentrowanie lokalnej społeczności wokół wydarzeń o charakterze oświatowo-kulturalnym.