Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci Nr 137 “Miasteczko Wilanów”

al. Rzeczypospolitej 14
02-972 Warszawa
tel.: 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

“Rozmowy przy wspólnym stole” w Bibliotece w Wilanowie – zero waste

Biblioteka jest nie tylko miejscem wypożyczania książek, ale również spotkań i dialogu. Jako instytucja promująca dobre wartości, wierzymy, że jest ona idealną przestrzenią do szczerej i merytorycznej rozmowy o ważnych, codziennych sprawach. Pragniemy zaprosić Państwa do dyskusji, w której wsłuchamy się w opinie współrozmówców w atmosferze wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

Chcemy, by “Rozmowy przy wspólnym stole” były okazją do bliższego przyjrzenia się podejmowanym zagadnieniom i nauki dialogu oraz akceptacji poglądów, z którymi niekoniecznie musimy się zgadzać.

Wszyscy wiemy, że dbałość o Ziemię to nasz obowiązek. Najlepiej byłoby, gdyby pewne czynności i zachowania były dla nas naturalne. Musimy jednak uczyć się zmiany nawyków, wypracowywać określone sposoby zachowań. Czyste powietrze i woda, nieskażona planeta to nasze wspólne dobro. Wydaje się, że w dzisiejszym świecie pełnym plastiku, elektroniki, chęci posiadania coraz to nowych rzeczy trudno być ekologicznym na co dzień. I tu z pomocą przychodzi styl życia zero waste. Polega on na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów i korzystaniu z tego, co już mamy. Z posiadanych produktów można zrobić naprawdę wiele.

Wykorzystywanie opakowań, segregowanie śmieci, robienie mądrych zakupów to kwestia wyboru. Nadawanie przedmiotom drugiego życia i codzienność w zgodzie z naturą wcale nie muszą być trudne i stresogenne. Podczas kolejnego spotkania z cyklu “Rozmów przy wspólnym stole” będziemy dzielić się pomysłami na prowadzenie ekologicznego trybu życia. Na dyskusję “zero waste” zapraszamy w piątek 28 lutego o godzinie 17:00 do filii Biblioteki przy al. Rzeczypospolitej 14