Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci Nr 137 “Miasteczko Wilanów”

al. Rzeczypospolitej 14
02-972 Warszawa
tel.: 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

“Rozmowy przy wspólnym stole” w Bibliotece w Wilanowie

Biblioteka jest nie tylko miejscem wypożyczania książek, ale również spotkań i dialogu. Jako instytucja promująca dobre wartości, wierzymy, że jest ona idealną przestrzenią do szczerej i merytorycznej rozmowy o ważnych, codziennych sprawach. Pragniemy zaprosić Państwa do dyskusji, w której wsłuchamy się w opinie współrozmówców w atmosferze wzajemnego zrozumienia i poszanowania. Chcemy, by “Rozmowy przy wspólnym stole” były okazją do bliższego przyjrzenia się podejmowanym zagadnieniom i nauki dialogu oraz akceptacji poglądów, z którymi niekoniecznie musimy się zgadzać.

15 listopada (piątek) o godzinie 17:30 zapraszamy do filii Biblioteki przy al. Rzeczypospolitej 14 na kolejną odsłonę “Rozmów przy wspólnym stole”.

Tematem spotkania będzie patriotyzm. Porozmawiamy o tym, jak rozumiemy ten termin. Odpowiemy sobie na pytanie, czy łatwo przekazywać patriotyczne postawy oraz jak je kształtować u dzieci i młodzieży? Zastanowimy się również jak zmieniało się pojęcie patriotyzmu. Jak wygląda współczesny patriotyzm? Czym dzisiaj możemy wyrazić naszą miłość i przywiązanie do ojczyzny?

Zachęcamy do udziału i włączenia się w dyskusję.