Dotyczy:

Biblioteka “Przy Baleya” (W99, BD48)

ul. S. Baleya 9
02-132 Warszawa
tel.: 22 823 53 38
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl

SLAM Więcej niż poezja – warsztaty

SLAMerzy, jesteście tutaj? Mamy dla Was super wiadomość! Ruszyły zapisy na super warsztaty na których pogadacie, poćwiczycie, podzielicie się doświadczeniem, a na koniec będziecie mogli wziąć udział w naszym słynnym SLAMie poetyckim w Bibliotece.
Obecnie prowadzimy zapisy na warsztaty “Slam jako forma ekspresji poetyckiej i wypowiedzi w ważnych tematach społecznych“. Dowiecie się, czym jest SLAM, poznacie jego historię, porozmawiacie o SLAMIE i SLAMerach w Polsce.
Zapisy na warsztaty
Uwaga! Przychodząc na warsztaty masz pierwszeństwo zapisu na kolejne spotkania!

Warsztaty składają się z ośmiu spotkań tematycznych, podzielonych na część wykładową i ćwiczenia. Odbywać będą się w każdy czwartek od 5 października do 30 listopada, w godzinach 17:30 – 19:15, z przerwą kawową w połowie zajęć, w Bibliotece “Przy Baleya”, ul. Baleya 9.

Warsztaty prowadzą:
Kavi Kozłowska – poetka i performerka. Autorka książek, blogerka i wieloletnia uczestniczka oraz laureatka slamów poetyckich (polsko i anglojęzycznych). Uczestniczka festiwali słowa mówionego. Trenerka skutecznych zmian oraz mentorka świadomego optymizmu. Popularyzatorka poezji jako świadomej autoekspresji i narzędzia rozwoju.
Bogna Kaniewska – wieloletnia dziennikarka radiowa, laureatka wielu nagród (m.in. Złoty Mikrofon, nagroda Prezydenta m.st. Warszawy), specjalistka od pracy lektorskiej i pracy nad emisją głosu.

Harmonogram spotkań: 
5 października – Slam jako forma ekspresji poetyckiej i wypowiedzi w ważnych tematach społecznych
12 października – Slam czyli wystąpienie publiczne. Przełamujemy własne opory i bariery. Budowanie pewności siebie poety-performera.
19 października – Jak napisać wiersz na SLAM?
26 października – Emisja głosu, dykcja oraz praca z mikrofonem.
9 listopada – Techniki pamięciowe, rodzaje interpretacji na przykładach tesktów obcnych. Różnice w interpretacji pomiędzy konkursem recytatorskim, a SLAMem.
16 listopada – Budowa marki osobistej slamera oraz umiejętności sceniczne. Oswojenie sceny, elementy ruchu scenicznego. Nawiązywanie relacji z widzem. Ćwiczenia aktorskie.
23 listopada – Tworzenie własnego wiersza SLAMowego.
30 listopada – Doskonalenie prezentacji. Symulacja warunków SLAMu.
Zapisy otwieramy dwa tygodnie przed datą każdego ze spotkań.