Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Słynni polscy malarze XIX i XX wieku

Zajęcia online skierowane do dzieci 10+

Historia malarstwa polskiego to cykl czterech godzinnych spotkań, w trakcie których Witold Dąbrowski – grafik, ilustrator i artysta wizualny – przybliży najważniejsze postaci w polskiej sztuce XIX i XX wieku. Każde zajęcia oprócz przybliżenia biografii danej postaci wzbogacone będą o rozbudowane materiały wizualne oraz kontekst historyczno-kulturowy oraz prace do wykonania w domu. Za każdym razem poznamy także zupełnie nowe pojęcia z dziedziny historii sztuki.

17.02 – zajęcia wstępne: Czym jest sztuka? Gatunki, rodzaje, techniki. Czym jest talent, wyobraźnia i ćwiczenie warsztatu? Porozmawiamy o podstawach twórczego działania, a następnie opowiemy o pierwszym polskim malarzu romantycznym – Piotrze Michałowskim.

18.02 – słynni malarze XIX-wieczni. Matejko i Malczewski.

24.02 – malarze przełomu wieków i początku XX wieku. Wyspiański i Boznańska.

25.02 – malarze XX wieku. Tamara Łempicka i Władysław Strzemiński.

Spotkania są bezpłatne, adresowane do dzieci powyżej 10 roku życia, młodzieży.

Zapisy: kliknij tutaj

Po zapisie wszyscy uczestnicy otrzymają e-mailem link do zajęć.

Organizator: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a

Plakat – grafika przedstawiająca dwoje dzieci, które stoją przy sztaludze. Ręce mają skierowane do góry. W dłoniach trzymają pędzel. Na sztaludze widnieje tekst: Historia malarstwa polskiego. Pod grafiką tekst: zajęcia dla dzieci powyżej 10 lat. 17,18,24 i 25 lutego o godzinie 17:00. Zajęcia online poprowadzi Witold Dąbrowski. Na samym dole logotypy: biblioteki, Urzędu Dzielnicy Mokotów i tekst: zapisy przez stronę www.mbddim.pl.