Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy

ul. Walcownicza 4/6
04-921 Warszawa
Telefony:
Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

 

 

Spotkania z Gwiazdami – Tomasz Nałęcz 2

Drugie spotkanie z prof. Tomaszem Nałęczem
Biblioteka Wawerska zaprasza na drugie spotkanie autorskie z profesorem Tomaszem Nałęczem, które odbędzie się 25 marca, o godz. 18.30 w Bibliotece w Falenicy, przy ul. Walcowniczej 2.

Gościem wieczoru będzie polski historyk i polityk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, poseł na Sejm II i IV kadencji, wicemarszałek Sejmu IV kadencji, doradca Prezydenta RP ds. historii i dziedzictwa narodowego.

Profesor Tomasz Nałęcz jest również publicystą i pisarzem, autorem wielu pasjonujących publikacji opisujących najnowszą historię Polski. W grudniu 2023 roku ukazała się jego najnowsza książka pod tytułem „Afera Rywina. Odsłanianie prawdy”. Jak pisze wydawca publikacja stanowi domknięcie nierozstrzygniętego śledztwa pozwalające poznać prawdę o jednym z największych skandali korupcyjnych III Rzeczpospolitej. Wizyta, jaką Lew Rywin złożył w lipcu 2002 roku Adamowi Michnikowi, przynosząc mu „propozycję nie do odrzucenia”, zelektryzowała polskie społeczeństwo, gdy pół roku później „Gazeta Wyborcza” przedstawiła jej szczegóły. Kilka dni po publikacji po raz pierwszy powołana została specjalna sejmowa komisja śledcza, na której czele stanął profesor Tomasz Nałęcz. Jej zadaniem było wyjaśnienie, jakaż to „grupa trzymająca władzę” kryła się za tą zdumiewająco bezczelną ofertą wielomilionowej dolarowej łapówki. Fascynująca i wciągająca analiza wydarzeń stanowiących tło działalności komisji. Autor przybliża postaci najważniejsze dla sprawy, z goryczą mówiąc o ich rywalizacji, czego efektem była bezkarność zamieszanych w aferę.

Rozmowę poprowadzi Filip Kekusz, w przeszłości dziennikarz Radia ZET i Radia Kolor, a obecnie Radia TOK FM, w którym między innymi prowadzi audycje „Poczytalni” i „Kultura w domu”.

Na wydarzenie wstęp wolny.