Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Spotkanie ze sztuką Jerzego Nowosielskiego

Zapraszamy na oprowadzanie po kaplicy domu rekolekcyjnego i Kościele p.w. Opatrzności Bożej w Warszawie Wesołej (ul. Ks. Piotra Skargi 2), w których znajdują się prace prof. Jerzego Nowosielskiego – jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon. Spotkania dają możliwość poznania kaplicy i świątyni – wyjątkowych miejsc, w których artysta zaprojektował całość wystroju i wyposażenia: polichromie, witraże, posadzkę, sufit, elementy w prezbiterium.
Po wnętrzu kaplicy i kościoła będzie oprowadzać Państwa historyk sztuki – Zofia Łukomska-Chojecka.
Projekt realizowany jest z budżetu partycypacyjnego na rok 2019. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

Ostatnie spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca o godzinie 16:00. Wstęp wolny!

Więcej informacji: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy