Spotkanie autorskie z Adrianną Szymańską-Zacheją

15 maja 2024, w ostatni dzień Tygodnia Bibliotek przenieśliśmy się do wczesnych lat 2000, a szczególnie do 2008 roku.

Autorka najnowszej powieści „Dzwonek na długą przerwę” Adrianna Szymańska-Zacheja przybliżyła nam tamten okres, jego jasne i ciemne strony: analogową młodość, muzykę, Grono i Gadu-Gadu, ale również problematykę prześladowania rówieśniczego w szkołach, dyskryminację wobec społeczności LGBT+ oraz innych kultur – a wszystko to zawarła w książce, której dedykowane było spotkanie autorskie.

Autorka opowiedziała również o inspiracjach i researchu, jaki musiała wykonać, zanim przystąpiła do pisania powieści. Towarzyszyła jej znakomita prowadząca, dziennikarka Malwina Kossela.

Publiczność zadawała pytania, a na sam koniec autorka podpisała książki, ozdabiając je adekwatnymi do czasów Gadu-Gadu emotikonami.

Dziękujemy za tak liczne przyjście!