Filia “Skorosze” – Wypożyczalnia nr 129

ul. Dzieci Warszawy 27a
e-mail: skorosze@bpursus.waw.pl

Spotkanie rodzinne z cyklu “Czytelnicza Podróż” w Ursusie

Jak wygląda tradycyjne malarstwo Aborygenów? Jakie znaczenia mogą skrywać kropki i kropeczki? Jak odczytywać historie zapisane kropkowanymi wzorami? Wybierzemy się w niezwykłą podróż do Australii. Poznamy kulturę i sztukę rdzennych mieszkańców tego odległego kraju.

Prowadząca: Monika Bryzek (historyczka sztuki, instruktorka rękodzieła, edukatorka i animatorka kultury).

Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godzinie 11:00 w Filii “Skorosze”, ul. Dzieci Warszawy 27a.

Jest takie tajemnicze miejsce, gdzieś w Meksyku, w którym ze słów tkane są wiersze i opowieści. Zajrzymy tam na chwilę: posłuchamy niezwykłych historii i przekonamy się, kto jest największy na świecie.
Opowieści Trzech Pomarańczy to tradycyjne i współczesne historie przywiezione prosto z Meksyku, dla Małych i Dużych słuchaczy.

Opowiada: Aneta Cruz-Kąciak (opowiadaczka, autorka i tłumaczka książek dla dzieci, współtwórczyni wydawnictwa Trzy Pomarańcze, od niepamiętnych czasów bez pamięci zakochana w Meksyku).

Spotkanie odbędzie się 29 lutego o godzinie 11:00 w Filii “Skorosze”, ul. Dzieci Warszawy 27a.

Serdecznie zapraszamy!