Świętujemy literackiego Nobla Olgi Tokarczuk!

Do warszawskich bibliotek publicznych oraz szkół ponadpodstawowych miasto stołeczne Warszawa przekazało właśnie ponad 2000 książek noblistki. To ukłon w stronę autorki, a jednocześnie prezent dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Warszawskie biblioteki, publiczne i szkolne, wzbogacą się o ponad dwa tysiące egzemplarzy książek. Do wyboru będzie aż czternaście tytułów. Wśród nich znajdą się zarówno starsze pozycje, jak i te najnowsze wydawnictwa, m.in.: “Podróż ludzi księgi”, “Prawiek i inne czasy”, “E.E”, “Dom dzienny”, “Dom nocny”, “Bieguni”, “Opowiadania bizarne” oraz “Księgi Jakubowe”. Mieszkanki i mieszkańcy Warszawy znajdą książki w bibliotekach w każdej dzielnicy, a uczniowie w 126 bibliotekach szkolnych.

Warszawska sieć biblioteczna to 18 bibliotek dzielnicowych, ponad 200 placówek i 5 milionów woluminów. Dzięki nowej identyfikacji wizualnej sygnowanej charakterystyczną literą “B” w kolorze czerwonym warszawskie biblioteki stają się rozpoznawalną marką.
W ramach realizowanego przez Miasto programu rozwoju bibliotek powstał portal biblioteczny www.bibliotekiwarszawy.pl. W dalszej kolejności zaplanowano też uruchomienie wspólnego katalogu e-literatury, którego celem jest uzupełnienie bieżących zakupów książek tradycyjnych o nowości w wersji elektronicznej. Usługa będzie dostępna we wszystkich warszawskich bibliotekach publicznych.