Dotyczy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 “Zielona”

ul. L. Berensona 38
03-278 Warszawa
tel.: 22 675 05 12
e-mail: wyp124@bibliotekabialoleka.pl

Szydełkowa wystawa na Białołęce!

Wystawa Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz

W Zielonej rusza kolejna wystawa, tym razem jest to przestrzenna instalacja szydełkowa stworzona przez Katarzynę Jezierską-Tratkiewicz, wszechstronną artystkę (malarkę, fotografkę) związaną z rejonem Piaseczna. Wystawa “Po nitce do…”, którą mamy przyjemność gościć, związana jest z językiem polskim — ilustruje związki frazeologiczne i powiedzenia. Razem z autorką zapraszamy nie tylko do oglądania, ale i do odgadywania haseł!

Seria zagadek zrodziła się z zamiłowania do zabawy słowem i z miłości do włóczek.  Prace wykonane są różnymi technikami: na drutach, na szydełku, koronką szydełkową lub klockową.
Powstawały we współpracy z Piotrem Kostyrką z Pracowni Artystów Niezależnych. Na czytelników czeka 11 stanowisk z włóczkowymi rzeźbami, oznaczonych kolorowymi znacznikami z numerami. Przy biurkach (pod mieczem) znajdziecie wydrukowane kartki z numerami i pustym miejscem do zapisania. Tak, nasze zagadki czekają na rozwiązanie! Jesteśmy ciekawi, czy komuś uda się bezbłędnie odgadnąć, jakie związki frazeologiczne i powiedzenia ilustrują włóczkowe rzeźby! Powodzenia!

Wystawę można oglądać do końca marca.

http://zielona124.blogspot.com/2020/02/po-nitce-do-wystawa-szydekowa-katarzyny.html