Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

fax.: 22 814 24 07 wew. 7
e-mail: info@multibiblioteka.waw.pl

Gra Miejska na Targówku Fabrycznym z nagrodami

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Centrum Kultury i Aktywności, Radą Osiedla Targówek Fabryczny oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” realizuje projekt pt. „Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2019.

W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie w przestrzeni Targówka Fabrycznego. Działania mają różnorodną formę: wielokulturowego spotkania połączonego z grillowaniem i tańcami; spaceru z varsavianistą po Targówku Fabrycznym; gry miejskiej na Targówku Fabrycznym.

Najbliższe spotkanie – Gra Miejska na Targówku Fabrycznym – odbędzie się 26 października, godz. 11.00. Punkt startowy zlokalizowany będzie w Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek przy ul. Siarczanej 6.

Targówek Fabryczny wciąż pozostaje miejscem nieodkrytym. Chcemy po raz kolejny udowodnić, że to teren fascynujący. Mnóstwo tu cennych pamiątek przeszłości, ale i dziś również dzieje się tu wiele. Targówek Fabryczny nie jest jakimś tam osiedlem za torami, warto tu zaglądać. Udział w Grze Miejskiej prowadzonej w takim miejscu będzie niezapomnianym przeżyciem, świetną lekcją historii a zarazem okazją do chwili oddechu od miejskiego zgiełku. Znajdziecie tu Państwo ciekawe zabytki, niezwykłe malowidła na ogromnych rurach, stuletnie drewniane budynki i ślady wojny – ale też piękny las i zalew. Czy wiecie, że mamy tu najstarsze w Warszawie tunele metra?

Więcej teraz nie opowiemy – przyjdźcie, zobaczcie, dotknijcie i powalczcie o cenne nagrody.

Organizatorzy Gry Miejskiej zalecają posiadanie przez uczestników Gry biletów komunikacji miejskiej, ze względu na rozległy teren Gry.

Uwaga:  Uprzejmie informujemy, że z uwagi na fakt, że nie został wyczerpany zakładany limit zespołów biorących w Grze, istnieje możliwość zgłoszenia Zespołu do udziału w Grze w dniu 26 października 2019 r. na punkcie startowym zlokalizowanym w Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek przy ulicy Siarczanej 6, nie później, niż do godziny 10.50.

Do zobaczenia!

buty