Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
01-381 Warszawa
tel.: 22 666 17 68
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

Tydzień Bibliotek 2021 na Bemowie

„Znajdziesz mnie w bibliotece” to hasło tegorocznego – XVIII Tygodnia Bibliotek, który rusza 8 maja. Z ramach tego wydarzenia bemowska Biblioteka przybliży Czytelnikom swoich bibliotekarzy i ich pasje, pokaże także zgromadzone we wszystkich placówkach zasoby, o których użytkownicy mogą nie wiedzieć. 

Z okazji Tygodnia Bibliotek w Polsce odbywają się liczne imprezy promujące czytelnictwo i biblioteki. Celem całej akcji jest podkreślenie korzyści płynących z czytania i uczestnictwa w życiu kulturalnym bibliotek. Bemowska Biblioteka również świętuje i zaprasza do uczestnictwa w przygotowanych aktywnościach. Podobnie jak w roku ubiegłym, ze względu na pandemię, część działań odbędzie się w rzeczywistości wirtualnej.

Nasze placówki biblioteczne to miejsca spotkań nie tylko z książkami, ale przede wszystkim z ludźmi i ich pasjami, to także możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych wydarzeniach. Chcemy je przybliżyć naszym Czytelnikom, bo to oni sprawiają, że bemowska Biblioteka to miejsce tętniące życiem. Dlatego z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy filmy, które opowiedzą zarówno o bibliotekarzach, jak i o wszystkich naszych ciekawych i bogatych zasobach.  

Filmy będą publikowane codziennie przez 2 tygodnie, począwszy od 6 maja, na fanpage’u Biblioteki Bemowo -> Biblioteka Bemowo – Facebook. Użytkownicy znajdą w nich informacje o nieoczywistych zasobach w placówkach. Zobaczą również swoich ulubionych bibliotekarzy i poznają ich pasje. Pozostałe aktywności w ramach Tygodnia Bibliotek będą również publikowane na profilu Biblioteki na Facebooku. Będą to: quiz wiedzy o bemowskiej bibliotece, wystawa karykatur Patronów Literackich 2021 w Wypożyczalni nr 38 przy Konarskiego oraz ekspozycja zbiorów muzycznych Czytelni XVII, która na tę okazję powędruje do Wypożyczalni nr 114 przy Powstańców Śląskich.