Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

ul. Grójecka 77
e-mail: bibpub@bpochota.waw.pl

Tydzień Bibliotek online na Ochocie

Szanowni Czytelnicy! Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczęty. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji online dla naszych Czytelników. Codziennie od 8 do 15 maja na naszym fanpage’u na Facebook’u oraz na naszej stronie publikować będziemy różnorodne quizy, zabawy, a także warsztaty i wykłady. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek to “Znajdziesz mnie w bibliotece“. Hasło to ma wiele znaczeń i każdy może rozumieć je inaczej. My będziemy chcieli pokazać i przypomnieć, że w naszych bibliotekach każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku i zainteresowań. Opis hasła Tygodnia Bibliotek 2021
Codziennie na naszej stronie oraz na fanpage’u na Facebook’u pojawią się nowe propozycje.
Fanpage Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota na Facebook’u
Kanał Biblioteki na YouTube

9 maja (niedziela)
godzina 11.00 – Warsztaty origami
godzina 18.00 – Korea Południowa – niebanalne bohaterki w koreańskiej literaturze współczesnej

10 maja (poniedziałek)
godzina 11.00 – Warsztaty online dla dzieci pt. “Jak zrobić autorską książeczkę?”. Zachęcamy do wcześniejszego pobrania pakietów warsztatowych w Bibliotece “Piątka”.
Informacja o pakietach do warsztatów dla dzieci “Jak zrobić autorską książeczkę?”
Warsztaty dla dzieci “Jak zrobić autorską książeczkę?”
godzina 18.00 – “Get Talking!: The library and me”. Konwersatoria w języku angielskim. Warsztat online poprowadzi Jan Darasz. Obowiązują zapisy: przystanek@bpochota.waw.pl

11 maja (wtorek)
godzina 11.00 – Warsztaty rękodzielnicze online “Torba bawełniana”

12 maja (środa)
godzina 12.00 – Film – niespodzianka z okazji Tygodnia Bibliotek

13 maja (czwartek)
godzina 11.00 –  Warsztaty dla dzieci z Biblioteką “Przy Baleya”
godzina 17.30 – “Podróże po Literaturze – lapbook”. Zajęcia  literacko-plastyczne online dla dzieci i ich opiekunów. Obowiązują zapisy.
Więcej informacji o zajęciach “Podróże po Literarurze”

14 maja (piątek)
godzina 8.30 – “Ochota na słuchanie” – wiersz Jana Brechwy “Na straganie”
godzina 18.00 – Wykład Dominiki Zielińskiej “Hiszpania w literaturze”