Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej

Lektura w kolejce do fryzjera i w warzywniaku? Czemu nie!

Dzięki inicjatywie Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej między 1 lipca a 31 sierpnia warszawiacy przekonają się, że czytanie książek da się połączyć z zakupami spożywczymi, a wizyta w serwisie rowerowym to najlepszy moment na delektowanie się poezją. W pięciu miejscach w stolicy powstaną specjalne punkty do czytania książek-finalistek 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Miejsca na Warszawskie Czytelnie zostały dobrane tak, by literatura znalazła się jak najbliżej mieszkających w stolicy, czyli tam, gdzie załatwiają swoje codzienne sprawy. Zagłębić się w lekturę na wygodnym leżaku będzie więc można przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10, w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. J. Waszyngtona 136, w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Z. Krasińskiego 18, u Barbera „Ferajna” przy ul. Gen. W. Andersa 6 oraz przy „Na Gramy. Sklep Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A.

„Dzika rzecz” w kolejce do fryzjera, „Tkanki miękkie” w warzywniaku, a „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” w serwisie rowerowym – książki można czytać wszędzie. Dlatego w czasie wakacji w stolicy będzie działać pięć punktów czytania książek z tegorocznej edycji Nagrody Literackiej – zarówno nagrodzonych jak i nominowanych.

Zapraszamy od 1 lipca do 31 sierpnia.