Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Warsztaty druku 3D “1,2,3 drukujesz Ty” w Wilanowie

Chcesz kreatywnie spędzić czwartkowe popołudnia? Masz głowę pełną pomysłów, umiesz myśleć przestrzennie i tworzyć nowe rzeczy? A może chciałbyś spróbować czegoś nowego?

Zapraszamy cię zatem na zajęcia projektowania na drukarce 3D dla początkujących „1,2,3 drukujesz Ty”. Spotkania dla młodzieży od 12 roku życia będą odbywać się w czwartki o godzinie 17:00 w Bibliotece przy ul. Kolegiackiej 3. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się obsługiwać program Tinkercard, poznają rodzaje filamentów oraz zaprojektują i wydrukują wymyślony przez siebie projekt. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych laptopów i myszek.

Zapisy na zajęcia przyjmujemy pod nr tel. 22 423 57 55 lub mailowo: wilanow@bibliotekawilanowska.pl.

Wahasz się jeszcze? Możemy dodać, że druk 3D staje się coraz bardziej popularny. Przeszedł on długą drogę od pierwszego projektu, jakim była filiżanka do herbaty, przez elementy gier planszowych, które lubią się chować po kątach, po całe osiedle mieszkalne, które powstało w Szanghaju. Dziś drukarek 3D używa się w medycynie, przedsiębiorstwach przemysłowych lub gastronomii, bo można też drukować czekoladą ;-).

Czekamy na ciebie na Kolegiackiej 3.