Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

Warsztaty filmowe dla młodzieży – trwa rekrutacja

Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat na bezpłatne warsztaty filmowe pod hasłem „Filmowa Wola”. Pod okiem specjalisty od filmów i edukatora młodzież będzie poznawać tajniki sztuki filmowej.

Warsztaty będą się odbywać w formule on-line i stacjonarnej od września do grudnia 2021 roku. Podczas kilkunastu spotkań zostaną omówione zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zasady tworzenia filmów, pisania scenariusza, przygotowania dźwięku i oświetlenia, pracy z aktorami oraz montażu.

Wszystko, czego uczestnicy nauczą się w teorii zostanie przełożone na praktykę – młodzież pod opieką prowadzącego warsztaty przygotuje własny film lub filmy oparte na powstających podczas zajęć scenariuszach, a ich akcja będzie rozgrywać się w dzielnicy Wola.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W ramach rekrutacji należy przygotować krótki (maksymalnie trwający do 2 minut) film, na którym kandydat przedstawia siebie lub swoje ulubione miejsce w Warszawie i przesłać go za pomocą wetransfer.com wraz z podpisanymi przez opiekunów załącznikami na adres zapisy@bpwola.waw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 21 września do godziny 23.59.

Pliki:

Regulamin warsztatów

Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawę z Funduszu Edukacji Kulturalnej.