Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl

Warsztaty ilustracji baśniowej SŁOWO i OBRAZ na Ochocie

Zapraszamy na kolejne spotkania z baśniami pt. SŁOWO i OBRAZ przy herbacie, muzyce, w dobrym towarzystwie. Zajęcia odbywają się co drugi piątek w Bibliotece “Pod Skrzydłami” przy Grójeckiej 109 o godzinie 17:00.

Program spotkania:
• prezentacja ukazująca kulturę danego regionu,
• czytanie baśni przez prowadzącą,
• rozlosowanie wśród uczestników cytatów do zilustrowania,
• wybór prostej techniki plastycznej do stworzenia ilustracji,
• praca przy muzyce.

Mile widziane osoby w każdym wieku, pamiętaj, że nie musisz być doświadczonym rysownikiem – wystarczą chęci.

Harmonogram spotkań:
– 21 lutego
– 6 marca
– 20 marca
– 3 kwietnia
– 17 kwietnia.

Prowadzenie
Monika Herbst – autorka ilustracji do dwóch opowieści z tomu “Baśnie Księżycowe”. Przez wiele lat z pasją uczyła języka angielskiego, stosując nowoczesne metody odgrywania rozmaitych scenek i wcielania się w rozmaite role, tłumaczyła teksty z wielu dziedzin, również symultanicznie. Uwielbia bajki, fascynuje się ich prostym, bardzo realnym przekazem. Od lat pasjonuje ją działalność plastyczna – malowanie, rysowanie, wycinanie z papieru, szycie, a także dzielenie się swymi talentami w postaci warsztatów.

Wstęp wolny. Zapraszamy.