Dotyczy:

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl

Warsztaty ilustracji baśniowej SŁOWO i OBRAZ

Warsztaty ilustracji baśniowej, to cykliczne spotkania w Bibliotece “Pod Skrzydłami” przy Grójeckiej 109, podczas których uczestnicy tworzą prace plastyczne zainspirowani opowieściami z różnych stron świata (Bliski i Daleki Wschód, Australia, Ameryka Południowa, baśnie polskie, Wielka Brytania itp.). Prace tworzone są przy muzyce z omawianego regionu, za pomocą prostych materiałów plastycznych (kredki, farby, wyklejanki, koraliki itp).

Najbliższe spotkanie 29 listopada o godzinie 12:00. Temat: Baśnie duńskie.

Spotykamy się co dwa tygodnie, każde zajęcia trwają około 90 minut. Przeznaczone są dla osób dorosłych, jak i dzieci, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy materiały plastyczne.

Warsztaty mają pobudzić do kreatywności, pomóc odkryć przyjemność tworzenia i radość z uzyskanego efektu, a także rozwijać wrażliwość artystyczną i zapoznać z rozmaitymi technikami rysunku oraz malarstwa.

Prowadzenie
Monika Herbst – autorka ilustracji do dwóch opowieści z tomu “Baśnie Księżycowe”. Przez wiele lat z pasją uczyła języka angielskiego, stosując nowoczesne metody odgrywania rozmaitych scenek i wcielania się w rozmaite role, tłumaczyła teksty z wielu dziedzin, również symultanicznie. Uwielbia bajki, fascynuje się ich prostym, bardzo realnym przekazem. Od lat pasjonuje ją działalność plastyczna – malowanie, rysowanie, wycinanie z papieru, szycie, a także dzielenie się swymi talentami w postaci warsztatów.

Wstęp wolny. Zapraszamy.