Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

Warsztaty twórcze online na Mokotowie

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza do uczestnictwa w warsztatach twórczych online w ramach akcji “Zima w mieście 2021”.

11 stycznia (poniedziałek) godz. 12.00 – “Niezwykłe kolekcje”
Są takie miejsca, gdzie mieszkają rzeczy! Na przykład dzieła sztuki, pamiątki, szkielety dinozaurów albo bardzo stare kamienie. Z kolekcjonerami skarbów małych i dużych porozmawiamy o tym, dlaczego kochamy gromadzić? Co i jak zbieramy? A jak robią to muzea? Zajrzymy do książek, poznając postaci buszujące w muzeach, a nawet takich co zakładają własne, leśne muzea!

12 stycznia (wtorek) godz. 12.00 – “Domologia”
Domy są jak książki. Można je czytać i wiele dowiedzieć się o ich mieszkańcach – co lubią robić i co jest dla nich ważne albo o czym marzą… Domy to nie tylko ściany i przedmioty. Domy to małe wszechświaty, bo nawet gdy zbudujemy dwa identyczne budynki, ich mieszkańcy stworzą zupełnie inne domy! Na warsztatach zanurzymy się w domologii – odbywając podróż po różnych możliwościach zamieszkiwania.

15 stycznia (piątek) godz. 12.00 – “Festiwal pytań”
O czym marzy kamień? Co jest napisane w liście do księżyca? Jak pozbyć się wrzeszczącego generała? Czy da się narysować czas? Czy w pokoju może wyrosnąć dżungla, a smok może stać się nadwornym kucharzem króla? Co się dzieje gdy na wyspie kończą się ziemniaki? Oto szalony festiwal pytań! Przekonajcie się sami gdzie nas zaprowadzi ciekawość – podobno kto pyta nie błądzi…

Wiek uczestników: 6+
Forma spotkania: on-line (na platformie Zoom)