Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

ul. Trawiasta 10
tel.: 22 277-49-44
e-mail: sekretariat@bibliotekawawer.pl

Wawer promuje zdrowy tryb życia

Projekt edukacyjno-kulturalny pt. “Rodzinna wyprawa po zdrowie – warsztaty dla dzieci i rodziców w bibliotece”, na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców – czytelników oraz podopiecznych  Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD z Helenowa w Międzylesiu. Prowadziła go dietetyk Anna Kłosińska.

Dlaczego powinniśmy zbuntować się przeciw cukrowi? Przecież wszyscy lubimy słodycze… Lepiej pić wodę czy koktajl owocowo-warzywny, który doda nam super energii?

Woda, która nie ma koloru, ma ciekawy obieg w przyrodzie. My mamy jej pod dostatkiem, ale rośliny i zwierzęta na pustyni umierają bez wody – o tym, a także o wielu innych mądrych rzeczach opowiadała nam pani fizjolog żywienia. Zachęcała także do aktywności fizycznej i prawidłowego żywienia według piramidy zdrowia.

Projekt został sfinansowany z budżetu obywatelskiego 2019.