Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

Wolskie Biblioteki czynne od 1 grudnia

Od 1 grudnia filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola będą ponownie otwarte dla Czytelników. Wracamy do działania w pełnym reżimie sanitarnym, z brakiem wolnego dostępu do księgozbiorów i limitem osób przebywających w placówkach, ale z wydłużonymi terminami zwrotu materiałów i możliwością wypożyczania do domu gazet i czasopism.

WAŻNE: przed wizytą w naszych Bibliotekach prosimy o sprawdzanie na podstronach poszczególnych placówek godzin ich działania. Mogą one ulegać zmianie. 👉 Strona wolskiej biblioteki

Zachęcamy do zamawiania materiałów bibliotecznych za pośrednictwem Katalogu Centralnego, telefonicznie lub poprzez e-mail.

Poniżej informacje dotyczące naszych działań i zasad bezpieczeństwa:

– Materiały biblioteczne można zwrócić tylko w tych filiach, z których zostały wypożyczone – zachowany zostaje wydłużony czas zwrotów:

* książki, e-booki wraz z czytnikami, audiobooki, książki mówione, zbiory specjalne i muzyka – 60 dni,
* gry planszowe – 30 dni,
* filmy – 7 dni,
* archiwalne numery gazet i czasopism – 14 dni,
* zbiory III Czytelni Naukowej – 14 dni

III Czytelnia Naukowa wypożycza literaturę na zewnątrz (z wyłączeniem tak zwanych zbiorów cennych).

– XII Czytelnia Młodzieżowa do odwołania udostępnia większość swoich zbiorów na zewnątrz na tych samych zasadach co Biblioteki.

– Uruchomiona jest możliwość rezerwacji w katalogu centralnym.

– Zwracane książki są poddawane minimum 3-dniowej kwarantannie. Oznacza to, że nie są możliwe do wypożyczenia od razu po ich zwrocie.

Gry planszowe można wypożyczać z Bibliotecznej Strefy Gier w liczbie dwie sztuki na osobę. Elementy zwracanych gier będą liczone po ich kilkudniowej kwarantannie.

– Nie ma wolnego dostępu do czytelni i stanowisk komputerowych. Wyłączone są takie usługi jak xero, skanowanie czy drukowanie.

Informacje, jak postępować przebywając na terenie biblioteki znajdują się w Procedura bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania biblioteki oraz na infografice:

Prosimy o stosowanie się do wszystkich zasad, które stworzone są po to, aby zarówno pracownicy naszej Biblioteki jak i odwiedzający nas Czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie.

Wszystkie informacje i aktualizacje dotyczące funkcjonowania naszych placówek będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.