“Wydarzenia II wojny światowej w arabskiej perspektywie” – spotkanie z Karoliną Nabożną

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Instytutem Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN zapraszają na spotkanie z Karoliną Nabożną, autorką książki “Postawy wobec Hitlera i Trzeciej Rzeszy w wybranych państwach arabskich”. 

Spotkanie odbędzie się w dn. 8 listopada o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w gmachu im. St. Kierbedziów (ul. Koszykowa 26/28, Warszawa).
Historia II wojny światowej, dobrze znana nam Polakom, często przedstawiana jest z perspektywy europejskiej, czy szerszej ujmując, zachodniej. Ciekawym zagadnieniem jest jednak podejście ludów spoza naszego kręgu kulturowego do tych wydarzeń. Spotkanie przybliży arabską perspektywę II wojny światowej i stosunek mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do Trzeciej Rzeszy i Adolfa Hitlera. 
Wydarzenie będzie transmitowane online: dostępne na kanale YouTube Biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!
Patron spotkania: Fundacja na rzecz Badań nad Starożytnymi i Współczesnymi Kulturami Orientu przy Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk UMBRA ORIENTIS,https://umbraorientis.pl/