lutego

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność zaprosić Was na niezwykłe i ważne dla nas wydarzenie – 105. rocznicę urodzin naszego Patrona – Zygmunta Jana Rumla. Spotkanie będzie nosiło nazwę “Szkoła patriotów – Zygmunt Jan Rumel i tradycje Liceum Krzemienieckiego na Wołyniu”.

W programie przewidujemy:
– Wykład p. Bożeny Gorskiej pt. “Zygmunt Jan Rumel – wierny romantycznej tradycji”.
– Prezentacja multimedialna p. Krzysztofa Bąkały “Ateny wołyńskie w zbiorach Muzeum Niepodległości”
– Dyskusja z udziałem gości specjalnych
– Minikoncert utworów Chopina w wykonaniu p. Artura Słotwińskiego
– Tort urodzinowy

Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków naszej Biblioteki oraz osoby zainteresowane historią Kresów.

Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2020 r. o godzinie 17:30 w gmachu Biblioteki Publicznej przy ul. Meissnera 5.

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00