maja

Biblioteka “Przystanek Książka” (W93, BD41)

ul. Grójecka 42
e-mail: przystanek@bpochota.waw.pl

Z okazji Tygodnia Bibliotek Okręg Mazowiecki i Oddział Warszawski Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Wikimedia Polska i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy – Przystanek Książka, zapraszają na wspólne Wiosenne Porządki w Wikipedii.

Kontynuując prace zapoczątkowane w styczniu 2018 r. w ramach kampanii #1Lib1Ref (1 bibliotekarz – 1 przypis), robimy kolejne wiosenne porządki w Wikipedii! Przypisy, nadawanie kategorii, wstawianie szablonów (infoboksów)… prawdziwy raj dla lubiących porządek. Oczywiście, tworzenie artykułów jest też dozwolone.
A wszystko to pod okiem i z pomocą wolontariuszy ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

W programie:

13:00-14:00 – krótkie wprowadzenie do edytowania artykułów w Wikipedii

Od 14:00 – porządki w Wikipedii – dodawanie przypisów, kategorii, szablonów

Spotkanie jest otwarte  dla wszystkich chętnych do współpracy z Wikipedią, nie tylko bibliotekarzy. Można przyłączyć się do wspólnego porządkowania o dowolnej porze w godzinach 13:00-17:00, a doświadczenie w edytowaniu artykułów Wikipedii nie jest konieczne.

Za względu na ograniczoną liczbę komputerów do dyspozycji uczestników spotkania, własny sprzęt (laptop) jest mile widziany.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Wikiprojekt: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Biblioteka

Kontakt: Joanna Potęga j.potega@sbp.pl

Biblioteka “Przystanek Książka” (W93, BD41)

ul. Grójecka 42