stycznia

Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Z. Romaszewskiego 19
e-mail: sekretariat@bibliotekabielany.waw.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z aktorką Marietą Żukowską w ramach projektu “Aktorki na Bielanach”.  Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski – krytyk filmowy i teatralny.

Przed spotkaniem, o godzinie 17:00 odbędzie się projekcja filmu “Całe Szczęście”.

Marieta Żukowska
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktualnie aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.
Za swoje role teatralne otrzymała do tej pory 10 nagród teatralnych, była nominowana do Orła za rolę Teresy w filmie “Nieruchomy poruszyciel”. W swoim dorobku ma role filmowe i teatralne oraz telewizyjne, m.in. Marii Rost w serialu “Londyńczycy” czy Aleksandry Duszyńskiej w serialu “Majka”.

Projekt “Aktorki na Bielanach” to cykliczne spotkania z czołowymi polskimi aktorkami. Gościliśmy m.in. Agatę Kuleszę, Ilonę Popławską, Danutę Stenkę, Ewę Błaszczyk, Jowitę Budnik i wiele, wiele innych. Projekt jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego/Partycypacyjnego.

Aktorki na Bielanach Marieta Żukowska
Plakat Spotkanie z aktorką Marietą Żukowską