29
kwietnia
2021

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
19:30

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – “Klub Podróżnika”

ul. M. Bielskiego 3
01-406 Warszawa
tel.: 22 837 04 92
e-mail: w51@bpwola.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

 
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem.
Spotkanie on-line na żywo będzie transmitowane na Facebooku Biblioteki na Bielskiego
 
O AUTORZE:
ANDRZEJ MELLER
Polski dziennikarz, pracujący głównie jako reportażysta i korespondent wojenny, specjalizuje się w tematyce blisko- i środkowowschodniej. Stale współpracuje z “Tygodnikiem Powszechnym”. W 2008 r. był korespondentem “TP” podczas wojny w Gruzji, relacjonował też wojnę w Osetii Południowej (2008) oraz wojnę domową w Libii (2011). Publikował również m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. W 2015 był prezenterem serialu dokumentalnego Prepersi – gotowi na wszystko, emitowanego na antenie Fokus TV.
 
 
O KSIĄŻCE:
“MIRAŻ. TRZY LATA W AZJI”
Czy korespondent wojenny ma prawo się bać? Oczywiście! Ale nie Andrzej Meller, który zjawia się w każdej wojennej rzeczywistości wraz z pierwszym strzałem.
Prace nad tą książką również kończył w ogarniętej wojennym chaosem Libii. Reportaże z Azji to dawka historii i trudnej, czasem koszmarnej wojennej, codzienności w najbardziej niebezpiecznych miejscach na Ziemi. Z tej wyprawy na szczęście wrócił cały i tylko raz złamano mu nos w Sajgonie w Ho Chi Minh, kiedy odmówił skorzystania z usług lokalnych prostytutek…
Poza pozornie spokojnym Wietnamem odwiedza też Gruzję, Iran, Afganistan, Pakistan, Indie, Sri Lankę, Laos i Tajlandię. Raportuje atak terrorystyczny w Mumbaju, zwiedza Bamjan z tłumaczem erotomanem, uczy się latać paralotnią w Himalajach, relacjonuje wybory prezydenckie w Afganistanie i odwiedza polską bazę w Bagram, zagląda na targ wielbłądów w Radżastanie i zostaje zatrzymany przez tajlandzką policję.
Bywa dramatycznie, bywa i komicznie – taka jest dola reportera i korespondenta wojennego…
Andrzej nikogo nie udaje. Pisze tak jak żyje, a żyje – i podróżuje – dokładnie tak, jak opisuje to potem w swoich książkach. Pełnią życia.
WOJCIECH GÓRECKI
 
Organizator: Biblioteka na Bielskiego “Klub Podróżnika”
Spotkanie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt “Na Woli czytamy do woli”.
 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – “Klub Podróżnika”

ul. M. Bielskiego 3
01-406 Warszawa
tel.: 22 837 04 92
e-mail: w51@bpwola.waw.pl