kwietnia

02 – 421 Warszawa
tel.: 22 863 89 61-62 wew. 101
e-mail: cz6@bpwlochy.waw.pl

W czwartek 25 kwietnia 2024 o godz. 18.00 zapraszamy do Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI na spotkanie z Beatą Izdebską-Zybałą, autorką książki „Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” na stałe współpracującą z Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Beata Izdebska-Zybała, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Publikowała w „Twórczości” i „Plus-Minus”, cotygodniowym dodatku kulturalnym do dziennika „Rzeczpospolita”, opracowała listy Jarosława Iwaszkiewicza m.in. z Kazimierzem Orłosiem, Krystyną Irzykowską-Pytel. Współpracowała z pismem „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, gdzie publikowała recenzje. Kuratorka wystawy „Iwaszkiewiczowie. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” w 30. rocznicę przyznania im medalu. Jest adiunktem w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Wstęp wolny!

Dla uczestników spotkania mamy literacką niespodziankę.

Plakat ze zdjęciem ślubnym Iwaszkiewiczów, fot. Karol Pęcherski, ze zb. archiwum Muzeum w Stawisku / FOTONOVA oraz zdjęciami dyplomu i medalu ze zb. archiwum Muzeum w Stawisku

ul. Ks. J. Chrościckiego 2
02 – 421 Warszawa