lipca

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

Zapraszamy na 5-dniowe wakacyjne warsztaty z elektroniką ARDUINO.

Zastanawialiście się kiedyś nad działaniem fotokomórki, albo syreny alarmowej? A może chcecie w przyszłości stworzyć swój własny projekt elektroniczny? Zapraszamy na zajęcia, które pomogą Wam odkryć odpowiedzi na te pytania. ARDUINO to najpopularniejszy zestaw do nauki podstaw elektroniki i kodowania.

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które nie mają doświadczenia w programowaniu i sterowaniu urządzeniami elektronicznymi a chciałyby poznać ich podstawy i spróbować zaprzyjaźnić się z ich tajnikami.

Forma zajęć:

Zajęcia odbywają się w grupie siedmioosobowej. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje swój zestaw ARDUINO, w skład którego wchodzi: płytka z mikrokontrolerem oraz układem wejść i wyjść; zestaw przewodów połączeniowych i odbiorników (diody, rezystory, włączniki, dzwonek, silniczek, czujniki itp.). Każdy uczestnik pracuje przy stanowisku komputerowym.
Zajęcia trwają  przez 5 kolejnych dni po 1,5 godziny.

Scenariusz zajęć – tematy spotkań:

1. Wprowadzenie do Arduino.
  2. Sterujemy diodą LED.
  3. Syrena alarmowa.
  4. Sygnalizacja świetlna
  5. Eksperymenty z fotorezystorem

Wiek uczestników: 12+

Liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy on-line na stronie www.mbddim.pl

Kobieca ręka trzymająca płytkę Arduino - mikroprocesor.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a