stycznia

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

“Biblioteka z ogrodem” zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej. Bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów – to projekt wybrany głosami mieszkańców Mokotowa w Budżecie Obywatelskim 2021. Głosy oddane na projekt sprawiły, że przez cały rok Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI (ul. Tyniecka 40a) będzie czynna również w wybrane weekendy, a latem biblioteczny dziedziniec zazieleni się na stałe. II edycja to nowe pomysły na to, by tę wyjątkową bibliotekę publiczną mogło odwiedzać jeszcze więcej zadowolonych czytelników.

Nowy rok zaczynamy projekcją filmu: “HALVDAN. PRAWIE WIKING”. Zapraszamy 16 stycznia na projekcję  z bezpłatnym dostępem do filmu online.
Zobaczymy bohaterów znanych i uwielbianych książek Martina Widmarka po raz pierwszy na ekranie! Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda! Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów? Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia?

Szczegółowy grafik dyżurów dostępny jest na stronie www.mbddim.pl w zakładce Biblioteka z ogrodem. W dni projektowe jesteśmy otwarci w godz. 10.00-16.00, natomiast wydarzenia kulturalne realizujemy online .

16 stycznia – "HALVDAN. PRAWIE WIKING” projekcja online

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI