czerwca

e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

• dzieci

CYBER-WAWER 4. Przyszłość już tu jest
William Gibson, autor powieści „Neuromancer”, który stworzył słowo cyberprzestrzeń, powiedział pewnego razu: „Przyszłość już tu jest, tyle że nierównomiernie rozdzielona”.

To jest myśl, która przyświeca czwartej edycji pikniku literacko-naukowego, CYBER-WAWER, podczas którego pokażemy Wam warstwy przyszłości, które już przenikamy w swoim codziennym doświadczeniu.

Nie trzeba być wielkim znawcą kosmosu ani wielbicielem gatunku science-fiction, żeby dobrze bawić się na imprezie, która odbędzie się w sobotę 8 czerwca, w godzinach 14.00-20.00, w bibliotece w Falenicy przy ul. Walcowniczej 2 (budynek Kulturoteki).

W programie, między innymi:

Spotkania
– z Jakubem Ćwiekiem, twórcą kultowej serii urban-fantasy „Kłamca” oraz autorem thrillera dla nastolatków „Fake off” o dezinformacji – realizowanej przy współpracy z instytutem NASK odpowiedzialnym za bezpieczeństwo cyfrowe Polski
– z Wojciechem Brzezińskim, dziennikarzem naukowym, reporterem telewizyjnym, twórcą programu popularnonaukowego „Horyzont zdarzeń” w Polsat News, współautorem książki „Strefy Cyberwojny”
– z jednym ze scenarzystów gry komputerowej „CyberPunk 2077” studia CD Projekt RED

edukacji kosmicznej CopernicusSPACElab
komponowania muzyki z dźwięków kosmosu Fundacji Voice of the Cosmos
abstrakcji w malarstwie dla najmłodszych dzieci
szybki kurs używania aplikacji AI

Gry
mikro sesje RPG – StarWars (dla dzieci)
mikro sesje RPG Neuromancer / CyperPunk/Diuna (dla dorosłych)
CYBERBAŚŃ paragrafowa gra terenowa z kodami QR
LARP sci-fi „Obcy”
planszówki sci-fi i pokrewne

Zabawy z fotonami i ozobotami, robotami edukacyjnymi ćwiczenia antygrawitacyjne dla dzieci i dorosłych oraz kiermasz książek popularnonaukowych, pokaz krótkometrażowych filmów science-fiction zrealizowanych przez uczniów wawerskich szkół i nieziemska dyskoteka na finał.

Szczegółowy program godzinowy i adres do zapisów na niektóre gry już niebawem ukaże się w kolejnych zapowiedziach oraz na bibliotecznym FB, w wydarzeniu CYBER-WAWER w sekcji „Dyskusja”.

Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz osób g/Głuchych i słabosłyszących (obecny tłumacz polskiego języka migowego PJM).

Wstęp na imprezę jest otwarty, za okazaniem bezpłatnej wejściówki, którą otrzymacie w PDF pisząc na adres: cyberwawer@gmail.com

Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.
Więcej informacji:

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy