sierpnia

ul. L. Kondratowicza 23
e-mail: w98@multibiblioteka.waw.pl

• dzieci

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza dzieci na warsztaty podróżnicze.

Podczas warsztatów uczestnicy zajrzą do położonej w buszu malgaskiej wioski i zatańczą w rytm piosenki “Salama Salimina”. Mali podróżnicy zamienią się w muzyków – zagrają na bębnie, grzechotkach oraz gitarze valiha.

Będą również mogli popatrzeć na świat, przez tradycyjną maskę przywiezioną prosto z Madagaskaru. Miłośnicy kulinariów powąchają wanilię, cynamon i goździki oraz przekonają się, w jaki sposób uprawiane są te przyprawy. Prowadzący zajęcia przyniesie też prawdziwe jajko krokodyla i owoc baobabu, a także pomoże własnoręcznie wykonać piłki identyczne, jakimi bawią się dzieci na Madagaskarze. W programie znajdzie się również malowanie twarzy na wzór mieszkańców wyspy Nosy Be.

Zajęcia poprowadzi podróżnik z Firmy Poznajemy Świat – osoba z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Warsztaty realizowane będą w ramach projektu “Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

zaproszenie na warsztaty podróżnicze

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 98