23
maja
2024

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
20:00

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Majowy „Czwartek poetycko-muzyczny” będzie okazją do wysłuchania wierszy debiutującego na naszej scenie poety Dariusza Radomskiego oraz koncertu duetu Brzozowska & Osytek.

Koncert duetu będą w większości stanowiły kompozycje Kasi Brzozowskiej i Beaty Osytek. Siła autorskich tekstów i melodii zostanie tego wieczoru wzmocniona dawką różnych wrażliwości oraz muzycznym współistnieniem dwóch pięknych kobiecych głosów.

Przykładowe piosenki:

Płyń Beaty Osytek https://www.youtube.com/watch?v=AzNvjYn4sWo

Kołysanka Kasi Brzozowskiej https://www.youtube.com/watch?v=fBGU0B3y-5w

KASIA BRZOZOWSKA – pieśniarka, autorka piosenek, najczęściej gra na pianinie i akordeonie, ale w wyjątkowych okolicznościach potrafi zagrać na wszystkim, co jest pod ręką. Wyróżniana i nagradzana na wielu festiwalach piosenki literackiej. Inspiruje się polską muzyką tradycyjną, z której czerpie melodie i rozkołysany puls piosenek. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Na co dzień zajmuje się też ceramiką – więcej na stronie  https://www.facebook.com/ceramika.kb

BEATA OSYTEK – songwriterka, wokalistka, gitarzystka. Łączy surowość z delikatnością. W tekstach lubi warstwy. Jednym słowem stara się ująć sedno. Miłośniczka gitar wszelkiej maści. Lubi brudne brzmienia gitary elektrycznej i klarowność gitary akustycznej. Nie stroni od folku i country.

Koncert duetu poprzedzi prezentacja wierszy debiutującego na naszej scenie – Dariusza Radomskiego. Wiersze poety z mózgowym porażeniem dziecięcym odczytają Zuzanna Ościk i Jacek Gutry.

DARIUSZ RADOMSKI – doktor nauk medycznych (2006), seksuolog (2022), specjalista epidemiolog (2013), specjalista masażu (2016).

Uzyskał tytuł zawodowy mgr. inż. automatyki (1996) oraz stopień doktora nauk technicznych w zakresie biocybernetyki na Politechnice Warszawskiej (2001). Należy do Polskiego Towarzystw Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Od 10 lat zajmuje się badaniami nad seksualnością osób z niesprawnością ruchową. Zajmuje się także biometrią kliniczną – metodami pomiaru  parametrów zdrowotnych użytecznych w diagnostyce i terapii chorób związanych z rozrodczością.

Na jego dorobek naukowy składa się 80 prac dotyczących różnych zagadnień z zakresu położnictwa, ginekologii i seksuologii. Więcej o Dariuszu Radomskim znajdziecie na stronie https://raddarmed.pl/

Wieczór, jak co miesiąc, poprowadzi i rozpocznie krótkim występem artystycznym Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Spotkanie w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert na Targówku będzie realizowane w ramach obchodów Europejskiego Miesiąca Różnorodności, propagującego działania na rzecz różnorodności w miejscach pracy i w społeczeństwie.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

na plakacie artyści, którzy wystąpią podczas wydarzenia