11
maja
2022

Godzina rozpoczęcia :
17:00

Godzina zakończenia:
18:30

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
Zapraszamy na spotkanie organizowane z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia BibliotekCzy Polsce grozi wojna?” z Robertem Kuraszkiewiczem, autorem książki “Polska w nowym świecie”, które odbędzie się 11 maja (środa) 2022 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece “Pod Skrzydłami” przy Grójeckiej 109. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Wysocki, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ochota. Wstęp wolny.


Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała, że zaczęliśmy zadawać sobie wiele pytań na tematy, które do niedawna jeszcze znajdowały się na marginesie debaty publicznej. Dotyczą one bezpieczeństwa, rzeczywistych możliwości obronnych naszego kraju, ale przede wszystkim miejsca Polski we współczesnym świecie i naszej polityki zagranicznej.
Książka Roberta Kuraszkiewicza, którą zaczął pisać już w czerwcu 2021 roku jest interesującą próbą odpowiedzi na te wątpliwości w aspekcie zmian w polityce globalnej. Autor stawia w niej wiele śmiałych tez, dotyczących przeniesienia głównej uwagi Stanów Zjednoczonych ze strefy atlantyckiej na Pacyfik i analizuje rzeczywiste i potencjalne konsekwencje tego faktu. Wynikają z niego bowiem konkretne zagrożenia dla Europy, która może pozostać na uboczu toczącej się wojny ekonomicznej pomiędzy Chinami a USA.
Jakie płyną stąd wnioski i jaka jest nasza racja stanu w tej tworzącej się, nowej epoce będą mogli Państwo dowiedzieć się po lekturze książki, a także podczas spotkania z autorem, na które serdecznie zapraszamy.

Robert Kuraszkiewicz – współpracownik Nowej Konfederacji. W latach 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski, jeden z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, publicysta, przedsiębiorca i menadżer, w latach 2011 – 2016 Vice prezes i Prezes Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, w latach 2016 – 2020 Vice Prezes i prezes Banku Pocztowego, w latach 1997 – 1998 w ramach programu East Central European Scholaship Program odbywał miedzy innymi praktyki w Center for Strategic and International Studies Washington D.C. autor książki “Polityka Nowoczesnego Patriotyzmu”. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności. Autor książki “Polska w nowym świecie”. Źródło: https://nowakonfederacja.pl/autor/robert-kuraszkiewicz/

Wejście do biblioteki znajduje się w pasażu. Do placówki prowadzą schody bez podjazdu dla wózków.

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl