marca

Serdecznie zapraszamy na wykład pana Michała Klingera, który opowie o Drodze Krzyżowej prof. Jerzego Nowosielskiego, znajdującej się w kościele Opatrzności Bożej w Wesołej.

Michał Klinger jest teologiem prawosławnym, dyplomatą, byłym ambasadorem RP w Rumunii i w Grecji. Jest synem Jerzego Klingera, serdecznego przyjaciela i duchowego mistrza prof. Jerzego Nowosielskiego.

• 25 marca 2023 (sobota), godz. 19:00

Miejsce: Parafia Opatrzności Bożej, ul. Piotra Skargi 2, 05-075 Warszawa Wesoła

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu “Rok Jerzego Nowosielskiego w Wesołej”.

Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Parafia pw. Opatrzności Bożej w Wesołej.

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa MazowieckiegoDroga Krzyżowa, plakat

Parafia Opatrzności Bożej Warszawa Wesoła

Parafia rzymskokatolicka w Warszawie (osiedle Wesoła), należąca do dekanatu rembertowskiego diecezji warszawsko-praskiej. Do końca sierpnia 2011 roku obsługiwana przez księży diecezji warszawsko-praskiej. Od 1 września 2011 roku parafię prowadzą ojcowie z Instytutu Kleryckiego Chemin Neuf.

Parafia została erygowana 27 czerwca 1950 przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Obecny kościół parafialny pod wezwaniem Opatrzności Bożej został wybudowany w latach 1934-1939 w stylu neoromańskim.

Przy kościele znajduje się także cmentarz parafii Opatrzności Bożej w Wesołej.

/wikipedia/

www.parafiawesola.pl