sierpnia

e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

DRUK 3D – warsztaty z projektowania

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty z projektowania 3D.

Podczas warsztatów zajmiemy się projektowaniem obiektów przestrzennych (zabawki, przedmioty użytkowe) w programie Tinkercad. Poznamy drogę tworzenia projektu: od pomysłu, po realizację, a gotowe modele urzeczywistnimy w postaci wydruków, które uczestnicy będą mogli zabrać do domu. W trakcie cyklu dzieci nauczą się projektować modele również według własnej koncepcji.

Forma zajęć

Zajęcia odbywają się w siedmioosobowej grupie dzieci. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji stanowisko komputerowe z programem Tinkercad, tablet. Zajęcia trwają przez 5 kolejnych dni po 1,5 godziny.

Scenariusz zajęć

Pierwsze zajęcia rozpoczynamy od prezentacji możliwości wykorzystania druku 3D, poznania materiałów i technologii. Na kolejnych zajęciach dzieci poznają narzędzia programu Tinkercad, zaczynają samodzielnie projektować przedmioty codziennego użytku np. zawieszki do kluczy.

Wiek uczestników: 8+, młodzież

Prosimy o przestrzeganie kryterium wiekowego przy zapisie na zajęcia.

Liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy on-line na stronie www.mbddim.pl

Data rozpoczęcia rejestracji: 16 sierpnia

: Zabawki: stworek i okulary (wydruki 3d), w tle sala biblioteczna.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a