19
marca
2020

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
19:30

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

ul. Majdańska 5
04-088 Warszawa
tel.: 22 813 27 22
e-mail: bp78@bppragapd.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Z pozoru łączy ich bardzo niewiele, w rzeczywistości dzielą wielką pasję – pisanie powieści sensacyjnych. I o tej pasji opowiedzą w trakcie spotkania z czytelnikami biblioteki.

Zapraszamy na spotkanie z Elizą Korpalską, autorką książki “Niewinność Lukrecji” i Krzysztofem Jóźwikiem, autorem książki “Zamachowcy” (wyd. Oficynka). Opowiedzą o pisaniu powieści sensacyjnych z żeńskiej i męskiej perspektywy, zdradzą “pisarskie tricki”, ze szczerością i bez owijania w bawełnę opowiedzą o najtrudniejszych momentach swojej pracy.

Wydarzenie odbędzie się w filii Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy – Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78 przy ul. Majdańskiej 5.

Data: 19 marca (czwartek) 2020, godzina 18:00.

Eliza Korpalska – miłośniczka literatury. Czyta, pisze, bloguje. Autorka książek sensacyjnych “Niewinność Lukrecji” i “Reguła Lukrecji”, których bohaterką jest była agentka specjalna uwikłana w zabójczą walkę o władzę i wpływy zarówno z pospolitymi gangsterami, jak i z kolegami z branży. W książce oprócz wątków kryminalnych zarysowane jest wyraziste tło obyczajowe, a oprócz tytułowej Lukrecji jej klimat tworzy szereg barwnych i nietuzinkowych postaci.

https://www.facebook.com/korpalskaeliza
https://www.instagram.com/eliza_korpalska/
https://lubimyczytac.pl/autor/182473/eliza-korpalska
https://www.facebook.com/ksiazkosmaczki
https://www.instagram.com/ksiazkosmaczki/

Krzysztof Jóźwik – fascynuje go twórczość pisarzy iberoamerykańskich, fantastyka i powieść akcji. Jeśli chodzi o rodzimą literaturę, jest zauroczony pracami Marcina Ciszewskiego, Remigiusza Mroza i Jarosława Grzędowicza. Tata dwójki dzieci, miłośnik aktywnego spędzania czasu.

https://www.facebook.com/krzysztof.jozwikautor.7
https://facebook.com/zamachowiec21
https://www.instagram.com/krzysztof_jozwik_autor
https://lubimyczytac.pl/autor/181084/krzysztof-jozwik

Spotkanie poprowadzi Marcin Kozłowski, dziennikarz portalu Gazeta.pl. Publikował m.in. w “Przekroju”, “Charakterach” i dzienniku “Metro”. W przeszłości zawodowo związany również z radiem i telewizją. https://www.facebook.com/MarcinKozlowskiDziennikarz/

WSTĘP WOLNY!

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

ul. Majdańska 5
04-088 Warszawa
tel.: 22 813 27 22
e-mail: bp78@bppragapd.pl