czerwca

tel.: 22 277-49-47
e-mail: anin@bibliotekawawer.pl

• dzieci

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Dzień Zielonego Konstantego”

Od ponad dwudziestu lat w pierwszą sobotę czerwca, w Bibliotece w Aninie odbywa się “Dzień Zielonego Konstantego”. Wydarzenie jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu Biblioteki, ponieważ honoruje Patrona Wypożyczalni dla dorosłych nr 87, która znajduje się w siedzibie głównej Biblioteki Wawerskiej przy ul. Trawiastej 10. Wydarzenie jest adresowane do miłośników twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, mieszkańców Warszawy i Dzielnicy Wawer oraz społeczności Anina, w którym mieszkał Konstanty Ildefons Gałczyński. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bowiem w 2023 roku mija 70. rocznica śmierci Poety, a jednocześnie żegnamy Kirę Gałczyńską, córkę Poety, pisarkę i propagatorkę jego twórczości, która odeszła w grudniu zeszłego roku.

W programie:

14.00 – przywitanie gości, złożenie kwiatów w 70. rocznicę śmierci Poety pod kamieniem upamiętniającym pobyt Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Aninie.

14.15 – “Twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego” wykład Piotra Prasuły, kustosza z Muzeum Literatury.

15.30 – “Czytanie Gałczyńskiego” – czytelnicy zaprezentują na scenie ulubione wiersze Poety przy akompaniamencie utworów muzycznych w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie.

16.30 – Koncert poetycko-muzyczny do poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Adama Tkaczyka i Zespołu Wyspy Dobrej Nadziei.

14.00-18.00 – Wystawa przybliżająca życie i twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Kiermasz książek Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kiry Gałczyńskiej.

Gałczyński dzieciom – warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych czytelników.

Przejazd zabytkową dorożką uliczkami Anina z przewodnikiem śladami Poety.

ZAPRASZAMY

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

Wypożyczalnia dla Dorosłych nr 87 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

ul. Trawiasta 10