sierpnia

• dzieci

DZIENNIK WRÓBLA, INSCENIZOWANA GRA MIEJSKA

Z okazji tegorocznej 75. rocznicy Powstania Warszawskiego Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Teatr Historii i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zapraszają na niezwykłą, teatralno-literacką grę miejską. Jej scenariusz powstaje na podstawie autentycznych wspomnień Warszawiaków i pamiętników oraz specjalnie na tę okazję napisaną powieść pt. “Dziennik Wróbla” autorstwa H. Stafiej-Szczęsnej.

Podczas gry planowane są mini spektakle teatralne i performance artystyczne, interakcje z aktorami i statystami w inscenizowanej rekwizytami przestrzeni miejskiej. Gracze będą mieli okazję obejrzeć wprowadzający mini spektakl teatralny, po czym wcielą się w role bohaterów przedstawienia i przez 3 godziny będą mogli samodzielnie odkrywać ich dalsze losy, wędrując ich śladami po zakamarkach Mokotowa.

START i META : Biblioteka Multimedialna na ul.Tynieckiej 40a (Powtórka spektaklu 7 września)

Patronat, wsparcie merytoryczne i nagrody:
Fundacja Ośrodka KARTA, karta.org.pl, www.facebook.com/OsrodekKARTA/
Fundacja “Warszawa Walczy 1939-1945”
Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944, www.sppw1944.org, www.facebook.com/Stowarzyszenie-Pamięci-Powstania-Warszawskiego-1944/

Zapraszamy na grę “Dziennik Wróbla”
3 sierpnia i 7 września 2019, godzina 12:30
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, www.bpmokotow.waw.pl