kwietnia

Na początek krótka zagadka. Oto lista kilkunastu wybitnych autorek i autorów polskiej i światowej literatury: Alice Munro, Olga Tokarczuk, Annie Proulx, Mario Vargas Llosa, Wiesław Myśliwski, Margaret Atwood, Paul Auster, Swietłana Aleksijewicz, Orhan Pamuk, Jo Nesbo, Zadie Smith, Jerzy Pilch, Dorota Masłowska.

Co łączy te twórczynie i twórców, nas oraz dziennikarza Michała Nogasia, gościa naszego kolejnego spotkania?

Odpowiedź jest prosta. Książki tych pisarek i pisarzy znajdziecie na półkach naszych bibliotek. A Michał Nogaś, nie dość, że dobrze zna tę twórczość, to jeszcze miał okazję poznać także tych, którzy za tą twórczością stoją.

W trakcie spotkania w ramach naszego cyklu “Otwarta głowa” Michał Nogaś (wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, obecnie związany z redakcją “Gazety Wyborczej” i Radia Nowy Świat) opowie o rozmowach z największymi nazwiskami polskiej i światowej literatury, zdradzi, jacy wielcy twórcy są na co dzień – w rozmowie przeprowadzanej w cztery oczy, bez błysków fleszy i tłumów wiernych fanów wokół.

Naszego gościa podpytamy także m.in. o przypadkowe spotkanie z kanadyjską noblistką w kawiarni, o wzruszającą rozmowę telefoniczną z Olgą Tokarczuk, a także o to, dlaczego pisarki i pisarze powinni (dla dobra swojej twórczości) od czasu do czasu… powyjmować naczynia ze zmywarki.

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, ul. Meissnera 5

www.bppragapd.pl