maja

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Piotr Kitrasiewicz studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Już jako licealista otrzymał dwie nagrody literackie: miesięcznika „Scena” w konkursie na utwór sceniczny oraz Programu III Polskiego Radia na mikrosłuchowisko rozrywkowe. Bez wątpienia jest osobowością wszechstronną ze zdolnościami detektywistycznymi. Pisał felietony do „Magazynu Literackiego”, w których odsłaniał mało znane fakty o pisarzach. Zawodowo związany jest z Biblioteką Publiczną m. st. Warszawy.

Ostatnia książka pisarza pt „Filmowcy przedwojennej Warszawy” to pierwsza monografia zajmująca się sylwetkami warszawskich reżyserów okresu międzywojnia. Wcześniejsze publikacje o świecie polskiego filmu z tego czasu, dotyczyły przede wszystkim gwiazd filmowych, jak chociażby Smosarskiej, Dymszy, Bodo, Benita, Żabczyńskiego itp. W swojej książce autor omawia nie tylko dorobek twórczy reżyserów, ale także zrealizowane przez nich filmy i udział aktorów. Wprowadza czytelnika w mało znane kwestie związane z produkcją, w tym wydarzenia nadzwyczajne, np. pożar w montażowni po zakończeniu zdjęć do filmu “Kościuszko pod Racławicami” Józefa Lejtesa.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8