13
kwietnia
2021

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
19:00

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
01-381 Warszawa
tel.: 22 666 17 68
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Wystawa i warsztaty o wybitnym polskim intelektualiście XX wieku zrealizuje bemowska Biblioteka w ramach projektu o ojcu Józefie Marii Bocheńskim. 

Projekt jest wyjątkowy, bowiem plany prezentacji sylwetki i głównej myśli filozoficznej o. Bocheńskiego, polskiego myśliciela i patrioty, są unikatowe – będzie on realizowany w przestrzeni galerii handlowej dostępnej dla każdego odbiorcy. – Sylwetka o. Bocheńskiego wydaje się mało znana, ale może stać się doskonałą inspiracją dla każdego z nas, w tym również dla młodzieży. W dobie natłoku informacyjnego warto ukazywać inspirujące autorytety – podkreśla Joanna Braun, koordynator projektu. Inspiracją do stworzenia projektu było ustanowienie o. Bocheńskiego patronem roku 2020 przez Senat RP.

W ramach projektu 13 kwietnia br. o godz. 18:00 zaplanowano wykład dr. Rafała Szprynca, autora publikacji naukowych o logice filozoficznej. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana również wystawa o o. Bocheńskim, zawierająca rysunki bohatera projektu w wykonaniu pracowników oraz współpracowników bemowskiej biblioteki. Spotkanie odbędzie się w w trybie online – Live na kanale YouTube i na fanpage’u Biblioteki. Wykład będzie również dostępny jako webinarium na kanale YouTube Biblioteka Bemowo oraz na e- platformie bibliotecznej. Projekt sfinansowała Fundacja PZU. 

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
01-381 Warszawa
tel.: 22 666 17 68
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowowww.bibliotekabemowo.pl