maja

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – “Klub Podróżnika”

ul. M. Bielskiego 3
e-mail: w51@bpwola.waw.pl

Zapraszamy na spotkanie w ramach międzynarodowego projektu, który ma na celu przekazanie światu równości międzyludzkiej, wzajemnego szacunku, akceptacji, pomimo różnic jakie posiada każdy człowiek, zapraszając tym samym do większej tolerancji dla drugiego człowieka, umiejętności dialogu oraz wspólnego działania.

Gastón Severina, argentyński artysta ceramik, twórca Proyecto Diversidad, zainstaluje na fasadzie naszej biblioteki ceramiczne twarzyczki (caritas). Podczas wydarzenia będzie można wejść w dialog z artystą, który przedstawi założenia swojego projektu.

Proyecto Diversidad (z hiszp. Projekt Różnorodność) to międzynarodowy projekt kulturalno-artystyczny promujący równość ludzi bez względu na kolor skóry, czy wyznawane poglądy.

W ramach realizacji projektu Gastón Severina tworzy ceramiczne twarzyczki (hiszp. caritas), które symbolizują ludzką różnorodność. Nie są to maski, są to właśnie twarze, z których każda jest inna. Następnie, twarzyczki są przez niego instalowane w przestrzeni publicznej. Do tej pory caritas zostały zainstalowane w Buenos Aires (Argentyna), São Paulo i Rio de Janeiro (Brazylia).

Polska jest pierwszym europejskim krajem, który odwiedzi artysta. Na jego dalszej trasie w roku 2019 znajdą się Berlin i Paryż. W Polsce projekt jest realizowany pod tytułem “Proyecto Diversidad en Polonia”. Organizatorem polskiej wersji projektu jest Gastón Severina oraz Mimbres Pracownia Ceramiki.

Program spotkania:
19:00-19:30 – prelekcja artysty na temat projektu
19:30-19:45 – dyskusja
19:45-20:30 – instalacja ceramicznych caritas (twarzyczek) na fasadzie budynku biblioteki

WSTĘP WOLNY!
Prowadzenie spotkania: Marek Łasisz

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – “Klub Podróżnika”

ul. M. Bielskiego 3
e-mail: w51@bpwola.waw.pl