grudnia

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

• dzieci

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty do Miejsca Aktywności Lokalnej w Bibliotece Pod Sowami, które prowadzić będzie prof. Michał Szurek. Poprzez zabawę klockami (klocki REKO) i piłeczkami pingpongowymi, prowadzący warsztaty pokaże uczestnikom ciekawą geometrię przestrzenną, zachęci ich do budowania własnych brył (a także analizowania ich właściwości) oraz do dostrzegania problemów konstrukcyjnych. Uczestnicy będą także konstruować wielościany foremne i zastanawiać się nad ich znaczeniem w kulturze i przydatnością na co dzień.

Na warsztaty zapraszamy młodzież w wieku 13-16 lat (jak również ich opiekunów). Celem jest rozbudzenie w uczestnikach ciekawości do matematyki, wywołanie efektu “aha” (jakie to ciekawe! jakie to proste!). Celem warsztatów, oprócz rozwijania umiejętności pracy zespołowej, jest “odciągnięcie” młodzieży od komputerów, tworzenie więzi, również międzypokoleniowych (prowadzący, opiekunowie).

Michał Szurek (ur. 1946) – matematyk i publicysta, profesor. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. W 1968 roku skończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Od tego czasu jest pracownikiem i wykładowcą tej Uczelni. Jego główna specjalność naukowa to geometria algebraiczna. Od 1978 roku prowadzi dział Rozmaitości matematyczne w “Młodym Techniku”.  Przez cztery lata był redaktorem “Delty”. Jest laureatem nagrody Polskiego Towarzystwa Matematycznego imienia Samuela Dicksteina (2004)

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28